Recepty - to je Kuchtění.cz

Kuchteni.cz = Recepty, zajimavé články, tipy a rady pro Vás

Sladké na tisíc způsobů

Sdílet

mufinyKaždý víkend by si zasloužil malé kulinářské zpestření jídelníčku v podobě sladké tečky na závěr, jak se v mnohých publikací prorokuje. Zamyslete se nad tím a udělejte svému partnerovi radost vytříbeným dezertem v rámci gurmánského zážitku.

Vneste do své kuchyně kapku inspirace a pokuste se udělat lahodné muffiny, které nadchnou nejen vizuálně, ale i chuťově.

Uvařte si doma tradiční ukrajinský boršč

Sdílet

620318_soupKaždá správná kuchtička má v šuplíku několik kuchařek s recepty, pro které by dala ruku do ohně. Ať už je to svíčková na smetaně nebo jiná klasická jídla české kuchyně.

Co vám ale určitě chybí, je recept na tradiční ukrajinský boršč. Přímo ze žhnoucí plotny ho přinášíme na váš stůl.

Vynikající čaj pro každého

Sdílet
obchod_38_logo_vetsiPití čaje je pro mnohé z nás každodenní záležitostí. Nejen že si u šálku čaje příjemně odpočineme, ale také načerpáme potřebnou energie. Firma Oxalis nabízí 400 druhů kvalitních zdravých čajů, které pocházejí jen z těch nejlepších plantáží. Pitím čaje si nejenom vychutnáme příjemné chvíle, ale uděláme něco i pro naše zdraví. U nás si může zakoupit kvalitní čaj každý. Skvělou cenu získá běžný spotřebitel i člověk pracující v oblasti gastronomie.

 

Exkluzivní borůvkový dezert oceněný 5 hvězdami, my máme recept

Sdílet

boruvky_1Máte chuť na trochu luxusu? Pokud ano, ale máte toto slovo spojeno se spoustou peněz, pak se nemusíte bát. Dnes vám na stůl přinášíme exkluzivní recept na borůvkový dezert, který v rámci jednoho z největších internetových portálů, zaměřených na vaření, webu FineCooking.com, obdržel zcela neuvěřitelných pět hvězdiček, nebude vás však stát více než stejně srovnatelná bublanina české provenience. Pojďme se tedy pustit do pečení, protože to opravdu stojí za to.


Zelená bestie: nejlepší punč na horké letní dny

Sdílet

punc2Mám dobrého přítele, který objednává drinky od barmanů velice zajímavým způsobem, konkrétně pak nějak takto: „Budu pít cokoliv mi namícháte, ale nesmí v tom být absinth!".

Mléko: je opravdu tak zdravé?

Sdílet

milk
Jedna z nejdůležitějších potravin určených dětem. Jsou v něm zastoupeny všechny důležité látky, které jsou nezbytné pro výživu. Obsahuje lehce stravitelné mléčné bílkoviny, tuk, mléčný cukr, a laktózu, která se při kysání mléka mění na kyselinu mléčnou a dodává mu kyselou chuť. Mléko je i bohatým zdrojem nerostných látek, zejména vápníku a fosforu, ale také vitamínů, především vitamínu A a B2, méně C a D.

Strana 3 z 5