Recepty - to je Kuchtění.cz

Kuchteni.cz = Recepty, zajimavé články, tipy a rady pro Vás

Vynikající čaj pro každého

obchod_38_logo_vetsiPití čaje je pro mnohé z nás každodenní záležitostí. Nejen že si u šálku čaje příjemně odpočineme, ale také načerpáme potřebnou energie. Firma Oxalis nabízí 400 druhů kvalitních zdravých čajů, které pocházejí jen z těch nejlepších plantáží. Pitím čaje si nejenom vychutnáme příjemné chvíle, ale uděláme něco i pro naše zdraví. U nás si může zakoupit kvalitní čaj každý. Skvělou cenu získá běžný spotřebitel i člověk pracující v oblasti gastronomie.

 

Celý článek...

Exkluzivní borůvkový dezert oceněný 5 hvězdami, my máme recept

boruvky_1Máte chuť na trochu luxusu? Pokud ano, ale máte toto slovo spojeno se spoustou peněz, pak se nemusíte bát. Dnes vám na stůl přinášíme exkluzivní recept na borůvkový dezert, který v rámci jednoho z největších internetových portálů, zaměřených na vaření, webu FineCooking.com, obdržel zcela neuvěřitelných pět hvězdiček, nebude vás však stát více než stejně srovnatelná bublanina české provenience. Pojďme se tedy pustit do pečení, protože to opravdu stojí za to.


Celý článek...

Zelená bestie: nejlepší punč na horké letní dny

punc2Mám dobrého přítele, který objednává drinky od barmanů velice zajímavým způsobem, konkrétně pak nějak takto: „Budu pít cokoliv mi namícháte, ale nesmí v tom být absinth!".

Celý článek...

Mléko: je opravdu tak zdravé?

milk
Jedna z nejdůležitějších potravin určených dětem. Jsou v něm zastoupeny všechny důležité látky, které jsou nezbytné pro výživu. Obsahuje lehce stravitelné mléčné bílkoviny, tuk, mléčný cukr, a laktózu, která se při kysání mléka mění na kyselinu mléčnou a dodává mu kyselou chuť. Mléko je i bohatým zdrojem nerostných látek, zejména vápníku a fosforu, ale také vitamínů, především vitamínu A a B2, méně C a D.

Celý článek...

Dokážeme se stravovat správně?

1262463_pear_on_a_diet
Správná výživa ve spojení s prací zabezpečuje potřebnou látkovou výměnu, činí lidský organismus silným, zdatným a odolným vůči onemocnění. Racionální výživa pomáhá člověku udržet si normální práceschopnost, vysokou rozumovou aktivitu, svěžest a optimismus. Na druhé straně pak nevhodné složení stravy, nevhodná úprava potravin a jejich nepřiměřená konzumace se nejednou projeví poruchami zdraví.
Celý článek...

Tip na recept: Kuřecí plátky se sýrovou pomazánkou

Rady a tipy šéfkuchařeJá a můj partner milujeme jídla z drůbeže, protože jsou nejen velmi chutné, ale i lehce stravitelné. Inspirace na nové recepty čerpám nejen z knih, televize, ale také z internetu.Tento recept jsem viděla v televizi v relací, kterou uváděl Andrej Bičan. Jídla ráda připravuji, a vždy použiji své ingredience, které celkovou chuť jídla vylepší, a právě proto se chci s Vámi podělit o tento recept. Je to pochoutka, jíž nikdo z Vašich blízkých neodolá. Jako přílohu doporučuji americké brambory.

Celý článek...

Strana 5 z 7