Recepty - to je Kuchtění.cz

Kuchteni.cz = Recepty, zajimavé články, tipy a rady pro Vás

Tipy, rady, zajímavosti

Vaření podle kalendáře: čtvero ročních období na talíři

autumnS příchodem chladného podzimu si čím dál tím víc uvědomuji, jak velký vliv má roční doba na mé chutě, jídlo které budu vařit a jaké ingredience přitom používat. Zatímco v letních dnech přemýšlím, co bych mohl „hodit" na gril, v zimě jsem myšlenkami v útulné kuchyni, teplé kuchyni.

Celý článek...

Jaká pánev je nejlepší?

panVítejte v aréně nesoucí název kuchyň, kde svádějí souboj jednotlivé kuchyňské pomůcky a spotřebiče. Vítězství pak záleží z části na kuchařském umu, z části na stylu, a z části právě na použitém nářadí. Dnes se podíváme na pánve, které zaujímají na tomto poli jedno z předních postavení.  Přestože jsou si tvarem velice podobné, najdeme mezi nimi spoustu rozdílů. Jakou tedy zvolit, pokud to myslíme s vařením aspoň trochu vážně?

Celý článek...

Koření života

cinamon
Když jsem byla dítě, pamatuji si pohled do máminy skřínky s kořením. Bylo to jako snění v černobílém světě. Dominantní skleničky byly naplněny jak jinak než solí a pepřem, vzpomínám si však také na drcený česnek v prášku, kousky sušené cibule či skořicový cukr - určený pro můj oblíbený toast. Pamatuji si také skleničku s paprikou, která se po celá desetiletí nezměnila, stejně jako party držáčky vajec na tvrdo.

Celý článek...

Je do růžova propečené kuře hrozbou?

1086421_chicken_with_vegetables
Určitě jste se již setkali s narůžovělým kouskem kuřecího. Dát takové maso zpět k provaření nebo jej bez ostychu sníst? Odpověď jsme zkusili najít u Briana Geigera

Celý článek...

10 největších Fast Food řetězců na světě: tajemství nemožného?

xy
Známe to každý, jdete nakupovat, projít se do města a dostanete hlad. Zarytí odpůrci a konzumenti zdravé stravy pohrdnou, nicméně mnozí z nás si jednou za čas dopřejí nějaký ten kousek mastného kuřete či tučných hranolků s hamburgerem. Ať tak či onak, fast foody se stali neodmyslitelnou součástí stravování napříč kontinenty, dnes se tedy pojďme podívat na deset největších gigantů tohoto průmyslu.

Celý článek...

Strana 7 z 9