Recepty - to je Kuchtění.cz

Kuchteni.cz = Recepty, zajimavé články, tipy a rady pro Vás

Vánoční speciál 2010

Připravujeme vánoční stůl

1144569_dinnerVánoce jsou svátky rodinné pohody, radosti, štědrosti, pokoje a míru. Vůně jehličí, pečeného cukroví, vánočního kapra a bohatě prostřený stůl jsou symbolem kouzla vánočních večerů a teplého domova. Ovšem utvořit slavnostní vánoční náladu a stůl není tak lehké a vyžaduje to pečlivou přípravu. Vánoční atmosféra se utváří již při zdobení stromečku a při slavnostním prostírání stolu.

Celý článek...

Jak správně na cukroví aneb těsto je základ

cukroviK Vánocům dnes již nerozlučně patří cukroví. Mnohé to překvapí, ale pečení cukroví o Vánocích nemá přílišnou tradici, tento zvyk k nám přešel až v 19. století z Německa. Ptáte se, jak je možné, že cukroví dříve nebylo na každém stole? Odpověď je jednoduchá - cukr byl v 19. století drahou záležitostí, kterou si mohl dovolit pouze šlechtický dvůr. Pečení cukroví se hojně rozšířilo až v 20. století, přesněji po druhé světové válce. Dnes se podíváme na pár skvělých tipů, jak při pečení cukroví nešlápnout vedle.

Celý článek...

Vánoční speciál: Jak se slaví v zahraničí?

santaVánoce po Česku jsou neodmyslitelně spojeny s Ježíškem, štědrodením půstem s cílem vidět zlaté prase či s klasickou štědrovečerní tabulí. Zvyky se však stát od státu liší, přestože ve finále oslavují totéž - narození Ježíše Krista. Přesto lze nalézt mnoho různých tradic oslavujících tuto událost. Některé jsou nám bližší, jiné naopak vzdálenější, nicméně ať už tak či onak, Vánoce by měly být především svátky pohody a klidu. Dnes se podíváme, jak si takovou pohodu představují ve vybraných evropských zemích.

Celý článek...

Vánoční speciál: Pečeme cukroví

1119285_baubles_themed_christmas_2Dárek patří odjakživa k jedněm z nejdůležitějších způsobů a prostředků, jak navázat, rozvíjet a upevňovat vztah mezi lidmi. Výměna drobností podporuje víru v to, že společně s dárkem je předáváno něco z nás, něco z našeho nitra. Však si připusťme, koho z nás by i sebemenší obdarování nepotěšilo kdykoliv v průběhu roku, natož pak právě o Vánocích?

Celý článek...

Vánoční speciál již brzy na Kuchtění.cz

1260938_christmas_tree_5Vánoce jsou za dveřmi a Kuchtění.cz si je toho vědomo. Chystáte se na pečení cukroví? Hledáte nejlepší recept na vánočního kapra? Nebo byste se rádi inspirovali zahraničními zvyky? Pak jste na Kuchtění.cz správně. Připravujeme pro vás exkluzivní vánoční seriál, který se stane nejenom dobrým pomocníkem při přípravě výše zmíněného, ale bude také zajímavým čtením na mezinárodní úrovni. Povíme si, jaké speciality najdeme na štědrovečerním talíři za našimi hranicemi, prozradíme ty nejlepší tipy a triky pro pečení cukroví a krok po kroku si projdeme přípravu stědrovečerní večeře. Zkrátka bude se na co těšit, takže neváhejte sledovat náš portál, startujeme již o víkendu!